KOSZYK 0,00 zł

Biustonosz – jak znaleźć idealny model?

Szacuje się, że tylko pięć procent kobiet potrafi znaleźć odpowiedni dla siebie rozmiar stanika. Warto pamiętać, że dobrze dobrany biustonosz, jest jak druga skóra, która – w zależności od potrzeb – uwydatni lub podtrzyma biust. Przedstawiamy najpopularniejsze modele staników. Zapraszamy do uważnej lektury.

Bardotka

Bardotka to rodzaj stanika, dla którego charakterystyczna jest specyficzna budowa, polegająca na tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek biustu. Ponadto ramiączka umieszczone są o wiele szerzej, niż ma to miejsce w innych rodzajach staników, co daje efekt dekoltu w kształcie kwadratu.

Biustonosz typu plunge

Głównym zadaniem stanika typu plunge jest wyrzeźbienie pięknego i głębokiego dekoltu. Jego miseczki charakteryzują się skośnymi cięciami oraz są nisko wcięte. W sprzedaży znaleźć można dwa ich rodzaje – usztywniane i nieusztywniane.

Biustonosz push-up

Biustonosze push-up to doskonałe rozwiązanie dla Pań, którym zależy na posiadaniu podniesionego biustu. Miseczki stanika wyposażone są w specjalne kieszonki, do których wsuwa się niewielkie poduszeczki. Warto również zaznaczyć, że wszystkie staniki push-up posiadają fiszbiny.

Jak określić rozmiar swoich piersi?

Wybór idealnego stanika nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Należy bowiem pamiętać, że dobrze dobrany biustonosz to taki, który jest przede wszystkim wygodny i dobrze dobrany do wielkości biustu. Na rozmiar biustonosza składają się zarówno cyfry, jak i litery. Te pierwsze informują o obwodzie klatki piersiowej pod biustem, drugie zaś – wielkości miseczki. Warto również zdawać sobie sprawę, że to nie ramiączka, a obwód stanika odpowiadają za prawidłowe trzymanie biustu. Ponadto, dzięki odpowiednio dobranej miseczce będziemy w stanie wyeksponować wszystkie walory biustu, dodać mu jędrności i nadać określonego kształtu. Jeżeli nie jesteście pewne, czy poradzicie sobie z kupnem idealnie dopasowanego stanika, to poproście o pomoc pracownika sklepu z bielizną – on z pewnością udzieli Wam pomocy.