KOSZYK 0,00 zł

Co daje bielizna termoaktywna?

Najogólniej rzecz ujmując, mianem bielizny termoaktywnej określa się bieliznę, która oddycha, stając się poniekąd drugą skórą. Sprawdza się ona doskonale w przypadku osób uprawiających sport, ponieważ jej głównym zadaniem jest odprowadzanie wilgoci. Ponadto, noszenie bielizny termoaktywnej, zalecane jest podczas ostrych zim i upałów, gdyż zapobiega wyziębieniu i przegrzaniu się organizmu. Jakie jeszcze zalety posiada bielizna termoaktywna? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Bielizna termoaktywna – dla kogo?

Zalety bielizny termoaktywnej docenią przede wszystkim osoby aktywne fizycznie. Jest ona doskonałym rozwiązaniem zarówno podczas uprawiania sportów wyczynowych, fitnessu, jak i treningów siłowych.

Oddycha

Klasyczna bielizna termoaktywna składa się z dwóch warstw grubej dzianiny syntetycznej. Pierwsza odpowiedzialna jest za odprowadzanie ze skóry nadmiaru potu i pary wodnej. Warto również wiedzieć, że bielizna termoaktywna – w przeciwieństwie do bawełny – szybciej odparowuje wilgoć, niż ją absorbuje. Dzięki tej właściwości skóra pozostaje sucha nawet po intensywnym i długotrwałym wysiłku fizycznym.

Izolacja termiczna

Druga warstwa bielizny odpowiada za regulację temperatury ciała. Nie tylko chroni je przed przenikaniem chłodnego powietrza do wewnątrz, ale również przed utratą – na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Swoboda ruchów

Idealna bielizna termoaktywna, to taka która nie posiada szwów. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania nie tylko dopasowuje się doskonale do ciała, ale również zapewnia ogromną swobodę ruchu, zapobiega ewentualnym uciskom oraz chroni skórę przed otarciami.

Niweluje zapach potu

Dobra gatunkowo bielizna termoaktywna posiada w swoim składzie tzw. srebrną nić, czyli składnik , który dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów.