KOSZYK 0,00 zł

Damskie rajstopy na jesień i zimę – podstawowe informacje

Rajstopy damskie na jesień i zimę

Zarówno jesień, jak i zima wymuszają na nas kupno grubszych par rajstop. Na szczęście na współczesnym rynku znaleźć można szeroki wybór tego typu produktów. Projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zwariowanych wzorów i wykorzystywaniu do ich produkcji najnowocześniejszych technologii. W sprzedaży znajdziemy rajstopy damskie różniące się od siebie rodzajami przędzy, z której zostały wykonane oraz grubością. Jak wybrać idealną parę? Zapraszamy do lektury!

Rodzaj przędzy

Jeszcze nie tak dawno temu, rajstopy były nie tylko grube, ale również mało elastyczne i… praktycznie niezniszczalne. Współczesne ich odpowiedniki mają całkowicie inny skład i – niestety – są znacznie mniej trwałe. Jeżeli zależy nam na kupnie dobrej jakości rajstop, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostały wyprodukowane. Na rynku znaleźć można m.in. modele wykonane z:

  • lycry – niezwykle wytrzymałe i elastyczne tworzywo. Charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem do ciała oraz rozciągliwością;
  • stretch – podobnie jak lycra cechuje się wysoką rozciągliwością. Należy jednak zaznaczyć, że stretch jest materiałem syntetycznym i – co za tym idzie – szybko się zużywa;
  • elastil – tańszy odpowiednik stretchu. Wykorzystuje się go do produkcji rajstop z tzw. „ niższej półki”.

Grubość i wzór

Jesienią najlepiej sprawdzają się rajstopy o grubości czterdziestu den. Są nie tylko kryjące i ciepłe, ale również lekko przezroczyste. Grubsze, czyli rajstopy sześćdziesiąt den, są już w pełni kryjące. Rajstopy o grubości stu den i więcej są rajstopami typowo zimowymi. Warto zaznaczyć, że zarówno jesienne, jak i zimowe kolekcje rajstop charakteryzują się dużą ilością wzorów. Podczas wyboru odpowiedniego z nich, należy zwrócić uwagę na swoją figurę. Niestety, często zdarza się, że Panie poprzez nieumiejętne dobranie wzoru rajstop dodają sobie przysłowiowych „pięciu kilogramów”.